| Производител | SAMSUNG |
| Тип на продукта | Таблет |
| Процесор | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Екран диагонал | 8,7'' |
| Екран резолюция | 1340x800 |
| Тип на екрана | TFT LCD |
| Памет | 8GB |
| Твърд диск/вградена памет | 128GB |
| Флаш памет | microSDXC (dedicated slot) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3, A2DP, LE |
| Батерия | Li-Po 5100 mAh, non-removable, Charging 15W wired |
| Цвят | Navy |
| Пренос на данни | no3G |
| Допълнителна информация | КЛАСИЧЕСКИ И МОДЕРЕН |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |