| Тип на продукта | Памет за лаптоп |
| Производител | SILICON POWER |
| Product Features | |
| |
| General | |
| Capacity | 4 GB |
| Upgrade Type | Generic |
| Memory | |
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR3 SDRAM |
| Form Factor | SO-DIMM 204-pin |
| Module Height (inch) | 1.19 |
| Speed | 1600 MHz (PC3-12800) |
| Latency Timings | CL11 (11-11-11) |
| Data Integrity Check | Non-ECC |
| Features | Single rank, On-Die Termination (ODT), Serial Presence Detect (SPD), unbuffered |
| Module Configuration | 512 x 64 |
| Chips Organization | 512 x 8 |
| Voltage | 1.5 V |
| Lead Plating | Gold |
| Miscellaneous | |
| Colour Category | Green |
| Compliant Standards | Lead-Free |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |