| Тип на продукта | Памет за лаптоп |
| Производител | KINGSTON |
| Гаранционен срок (месеци) | 30 |
| General | |
| Capacity | 8 GB |
| Upgrade Type | Generic |
| Width | 69.6 mm |
| Height | 30 mm |
| Memory | |
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
| Module Height (inch) | 1.18 |
| Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Latency Timings | CL20 (20-22-22) |
| Data Integrity Check | Non-ECC |
| Features | Single rank, On-Die Termination (ODT), Black PCB, sixteen banks, Intel Extreme Memory Profiles (XMP 2.0), AMD Ryzen Ready, unbuffered |
| Module Configuration | 1024 x 64 |
| Chips Organization | 1024 x 8 |
| Voltage | 1.2 V |
| RAM Performance | Tested - 3200 MHz - 1.2 V - CL20 - 20-22-22 Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 3200 MHz - 1.2 V - CL20 - 20-22-22 Intel Extreme Memory Profiles (XMP) - 2933 MHz - 1.2 V - CL17 - 17-19-19 |
| Miscellaneous | |
| Colour Category | Black |
| Compliant Standards | Plug and Play, JEDEC, EAR99 |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty (Russia - 10 years) |