| Производител | LENOVO |
| Тип на продукта | Настолен компютър |
| Памет | 32 GB |
| Твърд диск/вградена памет | 1024 SSD |
| Видео чипсет | NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 SUPER 12GB GDDR6X |
| Видео памет | 2GB |
| Операционна система, софтуер | N/A |
| Тегло | 14,00 кг |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |
| Description 90UU00NJRM | |
|---|---|
| Cpu's supported | Intel® Core™ i7-14700KF, 20C (8P + 12E) / 28T, Max Turbo up to 5.6GHz, P-core 3.4 / 5.5GHz, E-core 2.5 / 4.3GHz, 33MB |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 SUPER 12GB GDDR6X |
| Hdd | No HDD |
| Ssd | 1 TB |
| Disk specifications | SSD:M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Memory size | 32 GB |
| Memory type | Memory:2x 16GB UDIMM DDR5-5600; Memory Slots:Four DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable; Max Memory:Up to 64GB DDR5-5600 |
| Interfaces/ports | Top Ports: 2x USB 3.2 Gen 1; 1x headphone (3.5mm); 1x microphone (3.5mm); Rear Ports: 1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer and 5V@3A charging); 2x USB 3.2 Gen 1; 4x USB 2.0; 1x Ethernet (RJ-45); 1x Lighting switch; 1x power connector; 3x audio connector (3.5mm) |
| Expansion slots | One PCIe® 4.0 x16; One PCIe® 3.0 x4; Three M.2 slots (one for WLAN, two for SSD) |
| Wireless | 2.5GbE RTL8125BG;Wi-Fi® 6E, 11ax 2x2 |
| Bluetooth | BT5.3 |
| Os | N/A |
| Other | Cooler:2x M.2 SSD Heatsink + PCH Heatsink + VRM Heatsink + 150W 120MM-Fan with ARGB Light; System Fan:1x Rear with ARGB + 2x Front with ARGB |
| Weight | 14 kg |
| Dimensions | 205 x 396.9 x 425.9 mm |
| Certifications | ErP Lot 3;RoHS compliant |
| Warranty | 24 Months |