| Тип на продукта | Памет за лаптоп |
| Производител | KINGSTON |
| Гаранционен срок (месеци) | 60 |
| Marketing Description | |
| ValueRAM is Kingston's value-priced line of industry-standard, generic memory intended for customers who have white box or generic computer systems, or who plan to purchase memory by specification. ValueRAM is designed to industry specifications tested, is 100% tested and is available at competitively low prices. | |
| General | |
| Capacity | 16 GB |
| Upgrade Type | Generic |
| Width | 69.9 mm |
| Depth | 3.7 mm |
| Height | 30 mm |
| Memory | |
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
| Module Height (inch) | 1.18 |
| Speed | 3200 MHz (PC4-25600) |
| Latency Timings | CL22 (22-22-22) |
| Data Integrity Check | Non-ECC |
| Features | Dual rank, On-Die Termination (ODT), Serial Presence Detect (SPD), sixteen banks, Low-power auto self refresh (LPASR), DBI mode support, unbuffered |
| Module Configuration | 2048 x 64 |
| Chips Organization | 1024 x 8 |
| Voltage | 1.2 V |
| Lead Plating | Gold |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, halogen-free, JEDEC |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty (Russia - 10 years) |