| Производител | LENOVO |
| Тип на продукта | Лаптоп |
| Операционна система, софтуер | N/A |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |
| Description 82WM007MBM | |
|---|---|
| Screen size | 16 '' |
| Screen resolution | 2560x1600 |
| Memory size | 32 GB |
| Memory type | Memory:2x 16GB SO-DIMM DDR5-5200; Memory Slots:Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable; Max Memory:Up to 32GB DDR5-5200 offering |
| Cpu model | AMD Ryzen™ 7 7745HX (8C / 16T, 3.6 / 5.1GHz, 8MB L2 / 32MB L3) |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB GDDR6, Boost Clock 2370MHz, TGP 140W |
| Ssd | 1 TB |
| Disk specifications | SSD:M.2 2280 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Interface | 1x Ethernet (RJ-45); 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Power connector; 1x USB 3.2 Gen 1 (Always On); 1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer and DisplayPort™ 1.4); 1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 140W and DisplayPort™ 1.4); 3x USB 3.2 Gen 1 |
| Camera | FHD 1080p with E-shutter |
| Os | N/A |
| Audio | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio |
| Bluetooth | BT5.1 |
| Lan | 100/1000M (RJ-45) |
| Wi-fi | Wi-Fi® 6E, 11ax 2x2 |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled;E-shutter |
| Battery | Integrated 80Wh |
| Keyboard | 4-Zone RGB Backlit;Language: ENG+BG |
| Dimensions | 363.4 x 260.35 x 22.45-26.75 mm |
| Weight | 2.50 kg |
| Warranty | 24 months hardware, 12 months battery |