| Производител | DELL |
| Тип на продукта | Лаптоп |
| Серия/Версия | Precision 3490 |
| Чипсет | Integrated in the processor |
| Процесор | Intel Core Ultra 7 155H 1.40 GHz, 24 MB cache |
| Памет | 32 GB (2x16 GB) 5600 MT/s, non-ECC |
| Технология на паметта | DDR5 |
| Общ брой слотове за памет | Two-SODIMM slots; Up to 64 GB |
| Твърд диск/вградена памет | 1TB,M.2 2230 Gen4 TLC PCIe NVMe Class 35 |
| Екран диагонал | 14,0'' |
| Тип на екрана | Anti-Glare |
| Екран резолюция | 1920x1080 |
| Wi-Fi | Intel AX211, 2x2 MIMO, 2400 Mbps, 2.4/5/6 GHz, Wi-Fi 6/6E (WiFi 802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| USB портове | 1x USB 3.2 Gen 1 (power-enabled), 1x USB 3.2 Gen 1 |
| HDMI | HDMI |
| Батерия | 3 Cell, 54WHr, Standard Battery; 130W Type C Power Adapter |
| Характеристики за сигурност | Lock slot |
| Цвят | Сив |
| Операционна система, софтуер | Windows 11 Pro |
| Гаранционен срок (месеци) | 36 |
| Допълнителна информация | НЕВЕРОЯТНА ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ ПОБРАНА В УЛТРА КОМПАКТНИ РАЗМЕРИ |
| Тегло | 1,40 кг |