| Производител | APPLE |
| Тип на продукта | Лаптоп |
| Серия/Версия | Macbook Air |
| Чипсет | Apple M3 chip |
| Процесор | Apple M3 (8 Core) 4.05 GHz, 10C GPU |
| Памет | 16GB unified memory |
| Технология на паметта | LPDDR4X |
| Твърд диск/вградена памет | 512GB |
| Екран диагонал | 15,3'' |
| Тип на екрана | LED-backlit display |
| Екран резолюция | 2880x1864 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Батерия | 66.5-watt-hour lithium-polymer battery, Up to 18 hours Apple TV app movie playback, Up to 15 hours wireless web, 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter, USB-C to MagSafe 3 Cable |
| Цвят | Сребрист |
| Операционна система, софтуер | Mac OS |
| Гаранционен срок (месеци) | 12 |
| Допълнителна информация | ПРОЕКТИРАН ДА БЪДЕ С ВАС НАВСЯКЪДЕ И ДА ВИ ОСИГУРИ НЕВИЖДАНА МОЩНОСТ |
| Тегло | 1,51 кг |