| Производител | DELL |
| Тип на продукта | Настолен компютър |
| Серия/Версия | OptiPlex 7010 |
| Процесор | Intel Core i5-13500T 1.60 GHz, 24 MB cache |
| Чипсет | Intel Q670 |
| Памет | 16GB (1x16GB) 4800MHz |
| Технология на паметта | DDR5 |
| Общ брой слотове за памет | up to 64GB, 2 SODIMM slots |
| Твърд диск/вградена памет | 512GB M.2 2230 PCIe NVMe Class 35 |
| Аудио | Realtek ALC3246 |
| USB портове | 1 USB 3.2 Type-A Gen 2 with Power Share, 1 USB 3.2 Type-C Gen 2x2, 2 USB 3.2 Type-A Gen 2; 1 USB 3.2 Type-A Gen 1 with Smart Power On |
| Кутия | Micro |
| Цвят | Черен |
| Операционна система, софтуер | Ubuntu Linux 22.04 with DCA enabler |
| Софтуер | Ubuntu Linux 22.04 with DCA enabler |
| Гаранционен срок (месеци) | 36 |