| Тип на продукта | Кутия за компютър |
| Производител | FRACTAL DESIGN |
| Тегло | 5,70 кг |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |
| Description FD-CA-CORE-2500-BL | |
|---|---|
| Manufacturer | Fractal Design |
| Mnfr part # | FD-CA-CORE-2500-BL |
| Model | 2500 MID TWR |
| Form factor | Mini-ITX, Micro-ATX ATX |
| Cooling | Cooling system:Front: 2 - 120mm fans (included is 1 Fractal Design silent 120mm fan, 1200 RPM speed) OR 1 - 140mm fan (not included), placed near ODD cage OR 1 - 140mm fan (not included), placed near case bottom ; Rear: 1 - 120mm fan (included is 1 Fractal Design silent 120mm fan, 1200 RPM speed); Top: 2 - 120/140mm fan (not included); Bottom: 1 - 120mm fan (not included, PSU length limits apply) OR 1 - 120mm fan (not included, requires removal of lower HDD cage) OR 1 - 140mm fan (not included, requires removal of lower HDD cage; Side: 1 -140mm fan (not included); 1 - integrated fan controller on the backside for up to 3 fans; Water Cooling compatibility:Front – Slim 240mm radiator (with lower HDD cage moved, upper HDD cage removed and lower ODD slot unused) Top – Slim 240mm radiator (with upper ODD slot occupied by a device no longer than 150mm and with no components on the upper 23 mm on the motherboard that are taller than 34mm); Rear – 120 mm radiator |
| I/o | 2 - USB 3.0, Audio in/out |
| Slots for devices | 2 drive bays of 5,25 or 4 bays 3.5- all compatible with SSDs |
| Expansion slots | 7 |
| Materials | - |
| Color | Black |
| Weight | 5.70 kg |
| Dimensions | 195 x 431 x 450mm |
| Other | Supports graphic card up to 380mm; CPU coolers up to 162 mm in height; Supports ATX PSUs up to 155 mm |
| Warranty | 24 Months |
Купете сега компютърна кутия FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK и се насладете на елегантен дизайн и висока функционалност!
| Модел: | FD CORE 2500 |
| Тип: | ATX MID TWR |
| Цвят: | Черен |
Защо са важни техническите параметри: Компютърната кутия FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK предлага оптимално пространство и вентилация, което е от съществено значение за поддържането на стабилност и производителност на хардуера.
ФД CORE 2500 ATX MID TWR BLACK е идеална за създаване на професионален гейминг компютър.
Доставя ли вентилация в компютърния корпус FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK? - Да, този корпус е оборудван с вентилационни отвори, за да поддържа оптималната работна температура на хардуера.
Колко компонента може да поеме този корпус? - FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK има достатъчно място за инсталиране на до 4 компонента.
Купете компютърна кутия FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK и се насладете на стилна визия и функционалност, която ще ви позволи да изградите мощна компютърна система!