| Тип на продукта | Кутия за компютър |
| Производител | FRACTAL DESIGN |
| Тегло | 7,20 кг |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |
| Description FD-C-POA1A-03 | |
|---|---|
| Form factor | ATX / mATX / Mini ITX |
| Cooling | Total fan mounts:5x 120 mm or 4x 140 mm; Front fan (Non-RGB version):2x 120/140 mm (2x Aspect 12 included); Top fan:2x 120/140 mm; Rear fan (Non-RGB version):1x 120 mm (1x Aspect 12 included); Bottom fan:N/A; Dust filters:Top (perforated plastic), PSU (nylon), Front (perforated steel); Cable routing grommets:No; Fixed cable ties:Yes, 2 pcs;Front radiator:Up to 280 mm; Top radiator:Up to 240 mm (max 46 mm RAM height); Rear radiator:1x 120 mm; Bottom radiator:N/A; Cable routing space:19 mm |
| I/o | 2x USB 3.0* (* USB 3.1 Gen 2 Type-C add-on available separately), Audio, RGB controller (RGB Versions only) |
| Slots for devices | Dedicated 2.5 drive mounts:4 (2 included); Combined 3.5/2.5” drive mounts:3 (2 included); 5.25” drive mounts:2 |
| Expansion slots | 7 |
| Weight | 7.20 kg |
| Dimensions | 473.5 x 215 x 454 mm |
| Other | Power supply type:ATX; PSU max length:170 mm; GPU max length:405 mm with front fan mounted; CPU cooler max height:170 mm; |
| Warranty | 24 Months |
Стилната и функционална кутия за компютър FD POP AIR WHITE TG CLR TINT е идеалното решение за съхранение на вашата компютърна конфигурация. Съчетавайки издръжливост, прозрачност и елегантен дизайн, тази кутия е перфектният избор за всеки, който търси качество и стил.