| Тип на продукта | Кутия за компютър |
| Производител | FRACTAL DESIGN |
| Тегло | 6,40 кг |
| Гаранционен срок (месеци) | 24 |
| Description FD-C-FOC2A-01 | |
|---|---|
| Form factor | ATX / mATX / Mini ITX |
| Cooling | Front interface:2x USB 3.0, Audio (RGB controller included in RGB version); Total fan mounts:6x 120 mm or 4x 140 mm; Front fan (RGB version):2x Aspect 14 RGB included; Front fan (Non-RGB version):2x Aspect 14 included; Top fan:2x 120/140 mm; Rear fan:Place for 1x 120 mm (not included); Dust filters:Top (plastic mesh, PSU (nylon), Front (steel mesh);Power supply type:ATX; PSU max length:250 mm (175 mm recommended); GPU max length:405 mm with front fan mounted; CPU cooler max height:170 mm; Front radiator:Up to 360 mm; Top radiator:Up to 240 mm (max 46 mm RAM height); Rear radiator:Up to 120 mm |
| I/o | 2x USB 3.0, Audio (RGB controller included in RGB version) |
| Slots for devices | Dedicated 2.5 drive mounts:2 included, 6 total; Dedicated 3.5 drive mounts:2 (included) |
| Expansion slots | 7 |
| Weight | 6.40 kg |
| Dimensions | 472 x 215 x 451 mm |
| Warranty | 24 Months |
Този продукт не само ще подчертае вашия компютър с елегантен външен вид, но също така ще осигури добра вентилация и защита на компонентите, като предостави достатъчно пространство и удобство за монтаж на хардуер.