| Тип на продукта | Батерия |
| Производител | PHILIPS |
| Marketing Description | |
| Your electronic products today, like electronic toys and portable audio, are more thirsty for power than ever. Keep them running longer, with Power Alkaline Philips batteries. | |
| Product Features | |
| |
| General | |
| Product Type | Battery |
| Height | 5.05 cm |
| Diameter | 1.45 cm |
| Weight | 22 g |
| Battery | |
| Type | AA type |
| Technology | Alkaline |
| Included Qty | 4 |
| Voltage Provided | 1.5 V |
| Features | Mercury free, cadmium free, lead free |