| Тип на продукта | Батерия |
| Производител | PHILIPS |
| Marketing Description | |
| Your electronic products today, like electronic toys and portable audio, are thirstier for power than ever. Keep them running longer with PowerLife Alkaline. Alkaline technology ensures power for high-drain devices. This Philips battery is free from harmful heavy metals such as cadmium, mercury and lead. Alkaline battery is six times better than average zinc carbon batteries. | |
| Product Features | |
| |
| General | |
| Product Type | Battery |
| Width | 3.3 cm |
| Depth | 3.3 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Weight | 318 g |
| Battery | |
| Type | D type |
| Technology | Alkaline |
| Included Qty | 2 |
| Voltage Provided | 1.5 V |
| Max Recharge Cycles | Not rechargeable |