| Тип на продукта | Батерия |
| Производител | PHILIPS |
| Marketing Description | |
| For your low-drain products, choose LongLife batteries. Zinc-Chloride technology is perfect for your clocks, radios, calculators and remote controls. | |
| Product Features | |
| |
| General | |
| Product Type | Battery |
| Width | 1.5 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Height | 5.1 cm |
| Weight | 18 g |
| Battery | |
| Type | AA type |
| Technology | Carbon Zinc |
| Included Qty | 4 |
| Voltage Provided | 1.5 V |
| Max Recharge Cycles | Not rechargeable |