| Тип на продукта | Батерия |
| Производител | PHILIPS |
| Marketing Description | |
| For your low-drain products, choose LongLife batteries. Zinc-Chloride technology is perfect for your clocks, radios, calculators and remote controls. | |
| Product Features | |
| |
| General | |
| Product Type | Battery |
| Width | 3.4 cm |
| Depth | 3.4 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Weight | 84 g |
| Battery | |
| Type | D type |
| Technology | Carbon Zinc |
| Included Qty | 2 |
| Voltage Provided | 1.5 V |
| Max Recharge Cycles | Not rechargeable |